Találja meg az Önnek megfelelő hallókészüléket 

Az Audika modern hallókészülékek széles választékát kínálja. Számunkra az a legfontosabb, hogy Ön elégedett legyen a kiválasztott hallókészülékkel.  

2023 új hallójárati hallókészüléke

Az Oticon Own™ hallókészülék

Fantasztikus hír az Audikánál! Az új Oticon Own™ egyedi, kifejezetten az Ön hallójáratához készült házzal a lehető legnagyobb diszkréciót nyújtja. Ez az első hallójárati hallókészülék a világon, amelynek valós hangkörnyezeteket tanítottak meg, a lehető legtökéletesebb hallásélmény eléréséhez.  

Láthatatlan a hallójáratban 

Teljesen a hallójáratban 

Hallójárati

Fél-concha/concha 

Kihelyezett hangszórós 

Újratölthető, kihelyezett hangszórós 

Fül mögötti hallókészülék 

Nagyon diszkrét __ __ __
Bluetooth kapcsolat __ __
Hosszú akkumlátor/elem
élettartam
__ __ __
Könnyen állítható hangerő
és programok
__ __ __

Eldobható elemek

__
Újratölthető
akkumlátor
__ __ __ __ __ __

Kis-közepes fokú
hallásveszteségre

__

Nagy-súlyos fokú
hallásveszteségre

__ __ __

Hallásmaradványra

__ __ __ __ __ __

Mi is pontosan a hallókészülék? 

A hallókészülék egy fejlett, miniatűr hangrendszer. A készülék általában fül mögött vagy a fülben van elhelyezve, és segíti a környezet hangjának érzékelését és felerősítését.  A hallókészülékkel Ön, mint halláscsökkenéssel élő, nemcsak jobban hallhat, de könnyebben fenntarthatja az aktív és társasági életet. A hallókészülék hozzájárulhat az életminőség javulásához. 

Hogyan működik a hallókészülék? 

A digitális hallókészülékekben a hangot három különböző egység kezeli: 

  1. Mikrofon – a hallókészülék a mikrofonon keresztül befogja a környezet hangjait, a hanghullámokat elektromos jellé alakítja, és az erősítőhöz továbbítja. 
  2. Processzor – ez dolgozza fel a hangokat – bizonyos hangokat felerősít, más hangokat pedig tompít. A feldolgozott elektromos jeleket végül a vevő/hangszóró közvetíti. 
  3. Hangszóró – a feldolgozott elektromos jelek hanggá alakulnak, ami továbbhalad a hallójáratban. A belső fülben a szőrsejtek a hangot elektromos impulzusokká alakítják, majd az agy hangként értelmezi az elektromos jeleket.

A digitális hallókészülékek olyan funkciókkal rendelkeznek, amelyek a hangerőt, illetve a hallókészülék programjait a hangkörnyezet vagy hallgatási helyzet alapján automatikusan beállítják.  

A fül mögötti hallókészülék felhelyezése

 Kíváncsi arra, hogyan kell feltenni és levenni a fül mögötti hallókészüléket? 

Nézze meg erről a rövid videónkat!

Milyen hallókészülékek vannak?

A hallókészülékeket gyakran két fő kategóriába sorolják: hallójárati hallókészülékek (IIC, CIC, ITC, ITE) vagy fül mögötti hallókészülékek (BTE). Számos különböző típusú hallókészülék létezik. Modelltől függetlenül a hallókészülékek megjelenésükben és kialakításukban szinte egyformák, de a hallókészülékekben található technológia megkülönbözteti őket. 

Your Content Goes Here

Your Content Goes Here

 Fejlett technológia a hallókészülékekben 

A mai hallókészülékeket korszerű technológiával fejlesztették ki és számos funkciójuk segít megkönnyíteni a mindennapi életet. Az Audika Halláscentrumokban ki tud próbálni újratölthető és Bluetooth-os hallókészülékeket is. Tapasztalja meg Ön is, mekkora könnyebbséget jelentetnek ezek akészülékek! 

Újratölthető hallókészülékek

Választhat újratölthető hallókészüléket, így nem szükséges hetente elemet cserélnie. Csak akkor kell felöltenie hallókészülékét, amikor az akkumulátor merülni kezd. Ez egyszerűbb és környezetbarátabb megoldást jelent, mint az eldobható elemek. 

Az Audika különféle típusú újratölthető hallókészülékeket kínál, amelyeket kipróbálhat halláscentrumainkban. 

Hallókészülékek Bluetooth lehetőséggel

A Bluetooth® funkcióval ellátott hallókészülékek csatlakozni tudnak a televízióhoz, rádióhoz, számítógéphez és egyéb, Bluetooth-képes eszközhöz. Így közvetlenül a hallókészülékébe tudja továbbítani ezeknek az eszközöknek a hangját.   

Ha iPhone-t használ, Bluetooth® hallókészüléke vezeték nélküli fejhallgatóként használható zenehallgatáshoz és kihangosított hívásokhoz. 

Hogyan próbáhatja ki a hallókészülékeket? 

  • 1

    Látogatás az audiológusnál 
    Az első lépés a hallásvizsgálat, hiszen a hallókészülék kiválasztása a vizsgálat eredménye alapján történik. Audiológusa egyéni ajánlásokat fog tenni, hogy melyik hallókészülék a legmegfelelőbb az Ön számára. 

  • 2

    Tesztelje hallókészülékét 2 hétig
    A hallókészüléket 2 hétig tesztelheti – bármilyen kötelezettség nélkül. Használja reggeltől estig a hallókészüléket és tesztelje különböző helyzetekben. 

  • 3

    Nyomon követés
    Az utólagos látogatás alkalmával elmondhatja nekünk hogyan hall hallókészülékével, mi pedig elvégezzük az esetleges módosításokat.  

Gyakran ismételt kérdések a hallókészülékekkel kapcsolatban

A hallókészülék ára  számos tényezőtől függ. Egy hallókészülék ára függ a típustól, a modelltől, melyeket halláscsökkenésének mértéke határoz meg, és természetesen az ügyféligényeinek megfelelő tudásszinttől is. Így ahhoz, hogy meg tudjuk mondani, mennyibe fog kerülni az Önnek megfelelő hallókészülék, el kell végeznünk a hallásvizsgálatot a kiegészítő diagnosztikai tesztekkel együtt, és fel kell mérnünk az Ön igényeit (milyen a hallásállapota, milyen környezetben fogja használni a készüléket, milyen a kézügyessége, esztétikai igénye, stb.). 

Minél több funkciót lát el egy készülék, minél több szituációhoz képes alkalmazkodni, ezáltal megkönnyítve viselője életét, annál magasabb a hallókészülék ára is.. 

Nincs olyan hallókészülék, amely mindenki számára megfelelő, ugyanis a hallókészülék kiválasztása és felszerelése az egyéni igények alapján történik. Olvassa el útmutatónkat a legjobb hallókészülékhez (link). Könnyen előfordulhat, hogy az Ön számára legjobb hallókészülék nem felel meg például a kedvesének. Az Ön halláscsökkenésétől, igényeitől és életmódjától is függ, hogy melyik hallókészülék a legideálisabb, audiológusa azonban segíteni fog és javaslatot tesz a legmegfelelőbb hallókészülékre. 

Kétféle hallókészülék létezik; a fül mögötti hallókészülék és a fülbe helyezhető hallókészülék. Ezen túl különféle modellekről és eltérő márkájú készülékekről is beszélhetünk. A különböző hallókészülékek más és más előnyökkel bírnak. Az Audika hallókészülékek széles skáláját kínálja, a diszkrét, fülbe helyezhető hallókészülékektől az extra megerősítéssel rendelkező fül mögötti hallókészülékekig.  

Tudjon meg többet a különböző hallókészülékekről: Hallókészülékek összehasonlítása (link) 

A hallókészülékek a halláscsökkenéssel élők számára készültek. A hallókészülék rögzíti és felerősíti a környezetben lévő hangokat. Nemcsak a jobb hallásban segít, de az aktív és társasági élet fenntartásában is. A hallókészülék használatával továbbra is részt vehet különféle társadalmi kontextusokban – fizikailag vagy digitálisan.  

Bővebben: Különböző típusú hallókészülékek (link) 

Amennyiben halláscsökkenése van, akkor a hallókészülék segíthet. Javasoljuk, hogy a halláskárosodás észlelése után azonnal kezdje el a hallókészülék használatát. A kezeletlen halláskárosodás különböző módon befolyásolhatja az életét, a készülékek aktív használatával ez azonban megelőzhető. Ha azt észleli, hogy a hallása rosszabb, mint korábban, javasoljuk, hogy forduljon szakértőhöz. Felkereshet egy audiológust, aki felméri, hogy segíthet-e Önnek a hallókészülék. Az ajánlások mindenképp az Ön halláscsökkenésén és igényein alapulnak. 

Bővebben: Próbálja ki a hallókészüléket – így működik (link) 

Az, hogy melyik hallókészülék illik Önhöz, nem kizárólag a halláscsökkenéstől függ, hanem az élethelyzettől, igényektől, a fül formától és még sok más tényezőtől. Vannak fül mögötti hallókészüléket és fülbe helyezhető hallókészülékek. Az audiológussal végzett hallásvizsgálat és az Ön igényeiről folytatott beszélgetés után audiológusa javaslatot tesz a megfelelő hallókészülékekről. 

Az Audika hallókészülékek kipróbálásához nincs szüksége beutalóra. Első lépésként kérjen időpontot hallásvizsgálatra valamelyik halláscentrumunkba. Látogatása során ajánlást kap arról, hogy melyik hallókészülék a megfelelő az Ön számára – a végső döntés mindig az Öné. Ezután 2 hétig tesztelheti hallókészülékét, hogy értékelje működését. Majd visszatér hozzánk egy utólagos látogatásra, és mi minden módosítást elvégzünk attól függően, hogy hogyan hall az új hallókészülékkel.  

Keresse meg az Önhöz legközelebbi halláscentrumot: Audika halláscentrumok (link) 1 

Fontos a halláscsökkenés kezelése és a hallókészülék használata, ugyanis a kezeletlen halláskárosodásnak olyan következményei lehetnek, mint a kommunikációs nehézségek, fáradtság és társadalmi elszigeteltség. A hallókészülékek használata számos előnnyel jár, így például, amikor visszakérdezés nélkül hallja, amit mások mondanak, részt vehet a társas helyzetekben összetett hangkörnyezetben, valamint a jobb hallás tévézés közben. A hallókészülékek segítik a halláscsökkenéssel élők számára a jobb hallást és magasabb életminőséget biztosítanak. 

A leggyakoribb, hogy a páciensek két hallókészüléket próbálnak ki. Egyszerűen azért, mert a legtöbb esetben mindkét fül károsodása fennáll. Az is előfordulhat, hogy ha csak az egyik fülében van halláscsökkenés, akkor két hallókészüléket próbál ki, így érzékelni fogja honnan jön a hang. Általában azonban az a legegyszerűbb, ha két hallókészüléke van. 

A hallókészülék 3 fő részből áll. Egy hangszóróból, egy erősítőből és egy mikrofonból. A hallókészülékbe a mikrofonon keresztül bejut a hang, és a hanghullámokat elektromos jellé alakítja. Az elektromos jelek továbbjutnak az erősítőhöz, amely feldolgozza azokat. A feldolgozott jelek a hangszóróba kerülnek, amely az elektromos jeleket hanggá alakítja, ami végül továbbhalad a hallójáratba. 

Bővebben: Hogyan működik a hallókészülék (belső link) 

A hallókészüléket körülbelül négyévente kell cserélni. Ennek főként az az oka, hogy a hallás romlik az évek során, ami azt is jelentheti, hogy jelenlegi hallókészüléke már nem a legmegfelelőbb módon segít Önnek. Természetesen lehetőség van a hallókészülék gyakrabban történő cseréjére is, ha szükséges. A legfontosabb az, hogy úgy érezze, hallókészüléke segíti teljes halláspotenciáljának elérésében. 

Bővebben: Próbáljon ki új hallókészülékeket (11 űrlap) 

Ha fülzúgása halláskárosodással párosul, a hallókészülék a fülzúgás egyik kezelési módszere is lehet. A hallókészülékek segítségével az agy a fülzúgáson túl több hanghoz hozzáfér. Ekkor a fülzúgás kevésbé lesz érzékelhető. 

Bővebben: Tinnitus (link) 12 

Bár nincsen teljes mértékben vízálló hallókészülék, a mai hallókészülékek között valamilyen fokban ellenállnak a nedvességnek. Kell is, hiszen ezek mindennapos használatra készülnek. A legtöbb hallókészülék IP68-as besorolású, ahol a második szám a készülék vízállóságára utal. (Az IP-cím első számjegye azt jelzi, hogy készüléke ellenáll-e a pornak, szennyeződésnek és homoknak). A 8 a legmagasabb védelmet, a 0 pedig a legalacsonyabb védelmet jelenti. A hallókészülék megfelelő, mindennapos ápolása elengedhetetlen ahhoz, hogy azok sokáig szolgálhassák Önt! 

Igen. Az új szemüvegekhez hasonlóan az új hallókészülékhez való hozzászokás is időt igényel, különösen, mivel a használója hallása romlása során fokozatosan egyre kevesebb hangot érzékelt.  Az alkalmazkodási időszak hossza személyenként változó. Általában minél többször használja a hallókészüléket, annál gyorsabban tud alkalmazkodni.  

Előfordulhatnak olyan helyzetek, amikor a hallókészülékek nem elegendőek. Például amikor tévét néz, vagy megbeszéléséken vesz részt. Ekkor nagy segítség lehet egy hallókészülék kiegészítő.  

Termékeinkről itt olvashat bővebben: Hallókészülékek (link) 

Számos oka lehet annak, hogy egy hallókészülék néma. Lehetséges, hogy a hangerő a legalacsonyabb szinten van, az elem lemerült, a viaszszűrő megtelt, a dóma vagy a cső szennyezett, a hallókészülék tartozékai nedvesek vagy éppen viaszdugó alakult ki a hallójáratban. Amennyiben ellenőrizte hallókészülékét, de az továbbra is néma, forduljon ügyfélszolgálatunkhoz. Hívja a +36 70650 0628-as számot és segítünk. 

Több oka is lehet annak, ha a hallókészülék zúg. Például, mert a cső vagy illeszték eltömődött – ez esetben meg kell tisztítani a vagy ki kell cserélni a vékonycsövet. Ellenőrizze, hogy a kupola vagy betét kellően zárva van-e, ellenkező esetben szükség lehet új betétre vagy dómára, amely már illeszkedik. További ok lehet, ha a hallókészüléke rosszul van beállítva, ilyenkor az audiológusa segíthet a megfelelő beállítások elvégzésében. Illetve viaszdugó is okozhatja a problémát. Forduljon hozzánk, ha kérdése vagy aggálya van és segítünk. Hívja a 06-70-650-0628-as telefonszámot. 

A hallókészülékek akkumulátorral működnek. A leggyakoribbak az eldobható elemek, de egyre több hallókészülék válik újratölthetővé. Az Audikánál eldobható elemes és újratölthető hallókészülékeket egyaránt kínálunk. 

Tudjon meg többet: Újratölthető hallókészülékek vagy Elemek hallókészülékekhez (belső linkek) 

Különféle használati útmutatókat és videókat készítettünk, amelyek tippeket és trükköket mutatnak be például arra vonatkozóan, hogyan cserélheti ki a legegyszerűbben a hallókészülékeken lévő elemeket, kupolákat vagy viaszszűrőket. Készítettünk oktatóvideókat is, amelyek bemutatják például hogyan csatlakoztassa hallókészülékét a TV-adapterhez. Mindezt azért, hogy Ön akár otthonról is segítséget kapjon hallókészüléke gondozásában. Ez azért fontos, hogy a hallókészülék hosszabb ideig segítségére lehessen. 

Bővebben: Útmutató a hallókészülékekhez (belső link)